Sposobem na połączenie kilku zobowiązań w jedno jest pożyczka konsolidacyjna co to i jakie są jej największe zalety wyjaśnimy w tym artykule. Warto dodać, że w ten sposób można znacząco obniżyć miesięczne wydatki związane z regulowaniem swoich długów.
Wyjście z zadłużenia
Zadłużone osoby doskonale wiedzą, jakie to jest obciążenie psychiczne. Nie można się jednak poddawać, ponieważ nawet z najgorszej sytuacji jest zawsze jakieś wyjście. Tak naprawdę wszystkie rodzaje kredytów mogą podlegać konsolidacji. W ty miejscu warto wymienić kredyty mieszkaniowe, samochodowe, gotówkowe oraz ratalne. Całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego jest oczywiście większy, ale rata takiego kredytu będzie niższa. Należy pamiętać, że w celu obniżenia comiesięcznych wydatków niezbędne jest wydłużenie okresu kredytowania. Może to być wygodne rozwiązanie w krótkiej perspektywie czasu. Po całkowitym rozliczeniu okazuje się jednak, że zobowiązałeś się w rzeczywistości oddać większe odsetki. Dlatego trzeba się nad tym poważnie zastanowić i przemyśleć sprawę. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych kredytodawców, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Trzeba też pamiętać o doliczeniu kosztów związanych z ustanowieniem zabezpieczenia oraz prowizją za udzielenie nowego kredytu. Kredyt konsolidacyjny to kredyt służący do spłaty aktualnych zobowiązań. Do kredytobiorcy należy wybór zobowiązań, które zamierza przekształcić w jedno.
Pożyczki konsolidacyjne
Warto dodać, że wcale nie wszystkie kredyty lub pożyczki muszą podlegać konsolidacji. Niektóre kredyty konsolidacyjne uwzględniają także pożyczki udzielane przez tak zwane parabanki, czyli prywatne firmy. Bardzo dobrym sposobem na wyjście z zadłużenia jest konsolidacja pożyczek oraz kredytów. Głównym celem kredytobiorcy jest oczywiście obniżenie miesięcznych zobowiązań. Jest taka możliwość w przypadku kredytu konsolidacyjnego, jednak trzeba się pogodzić z faktem, że wydłużony zostanie okres kredytowania. Będzie to miało oczywiście wpływ na całkowity koszt kredytu. Czasami jednak nie da się już spłacać wszystkich pożyczek oraz kredytów. Nawet jeśli opiewają na niewielkie sumy to duża liczba zobowiązań sprawia, że niezwykle ciężko jest nad wszystkim zapanować. Dłużnik ma utrudnione wywiązywanie się z obowiązków. Jeżeli chodzi o kredyt konsolidacyjny to zdecydowanie niższa będzie wysokość miesięcznej raty. To z kolei pozwoli utrzymać płynność finansową, dzięki czemu dłużnik będzie mógł spokojnie regulować swoje zobowiązania. Zobacz więcej na takie-kredyty.pl.
Zalety kredytu konsolidacyjnego
Jedną ratę spłacać jest zdecydowanie łatwiej niż kilka lub kilkanaście. Dodatkowo regulując dużą liczbę zobowiązań można czasami przeoczyć termin. Przekroczenie terminu spłaty pożyczki lub kredytu skutkuje naliczeniem odsetek, czyli dodatkowych kosztów. Warunki proponowane przez banki też często ulegają zmianie. Może się okazać, że atrakcyjniejsze stawki będzie posiadał kredyt konsolidacyjny. Należy pamiętać, że głównym celem kredytu konsolidacyjnego jest spłata zobowiązań finansowych, które zostały zaciągnięte w różnych instytucjach. Ludzie z różnych powodów wpadają w problemy finansowe. Po pewnym czasie okazuje się, że sytuacja jest już na tyle krytyczna, że nie widać nawet żadnego wyjścia. Oczywiście można poprosić o pomoc rodzinę, ale wtedy musisz się liczyć z tym, że zostaniesz przez nich oceniony. Jeśli masz możliwości to warto działać samemu i spróbować wszystko odbudować. Bank osobiście kontaktuje się z wierzycielami i reguluje twoje zobowiązania. To oznacza, że pieniądze z pożyczki konsolidacyjnej nie są przelewane na konto.