Co to jest dropshipping?

Dropshipping jest to nic innego jak model logistyczny, który na co dzień wykorzystywany jest w sklepach internetowych. Znacznie ułatwia on sprzedaż. Sklep internetowy posiada dzięki dropshippingowi szybszą możliwość przyjmowania zamówień. Bez wątpienia odciąża to przedsiębiorcę, który ten sklep internetowy posiada.

Dropshipping co to?

Zarobkiem sprzedawcy jest różnica pomiędzy ceną hurtową, a detaliczną. Klient tak naprawdę robi zakupy u dostawcy będąc na stronie naszego sklepu internetowego. To świetna sprawa, odejmuje nam bardzo dużo czasu, który możemy poświęcić albo rodzinie, albo na rozwój swojej firmy. Sprzedawca osiąga zysk z różnicy, która występuje między ceną hurtową, a detaliczną. Dropshipping niesie za sobą bardzo dużo korzyści. Jedną z nich jest to, że nie trzeba płacić za magazynowanie produktów znajdujących się w sklepie internetowym. Ponadto ”raczkujące” przedsiębiorstwa nie muszą się martwić o duże inwestycje, ponieważ prawie nic nie trzeba płacić na początku swojej drogi z założeniem firmy. Tak naprawdę klient wchodząc do naszego sklepu internetowego myśli, że robi zakupy bezpośrednio od nas. Może się to jednak okazać dla nas zgubne, ponieważ czas dotarcia przesyłki do domu klienta może się wydłużyć nie z winy sklepu internetowego. Sprzedawca jest jedynie pośrednikiem i należy o tym pamiętać.

Kolejną korzyścią płynącą z dropshippingu jest to, że wysyłka towaru rusza dopiero w momencie, kiedy pieniądze od klienta wpłyną na konto. Niestety, są także i negatywne konsekwencje. Mowa tu między innymi o tym, że sklep internetowy nie dostaje od razu informacji o tym, że dostawcy skończył się dany produkt. W takim momencie klient realnie płaci za produkt, którego nie ma. Wtedy mogą zacząć się problemy. Kolejne ryzyko to to, że dostawca posiada naszą bazę klientów. Kiedyś będzie mógł z niej skorzystać i zaproponować mu produkty o wiele taniej. Wtedy nasz zysk może się znacznie zmniejszyć.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat dropshippingu?

Dzięki tego typu rozwiązaniu logistycznemu młodzi przedsiębiorcy mają dużą łatwość w rozpoczęciu działalności gospodarczej. Mogą mieć swoje biuro w każdym miejscu na świecie, a zamówienia jedynie przechodzą przez system informatyczny. Nie ma także potrzeby inwentaryzacji. Oprócz tego nie trzeba robić zdjęć produktów, więc kolejny problem ”z głowy”. To, na czym powinien się skupić przedsiębiorca działający w sklepie internetowym według zasad dropshippingu to to, żeby pozyskiwać nowych klientów.

Ponadto nie ma potrzeby zatrudniania kolejnych pracowników, którzy generują jedynie dodatkowe koszty. Niestety, jeżeli okaże się, że klient zwraca towar, wtedy jest on zwracany do właściciela sklepu internetowego, a nie z powrotem do hurtowni. Ważne jest to, aby podpisać bardzo korzystną umowę z hurtownią. Pozwoli to na uniknięcie wszelkich kłótni oraz problemów w przyszłości. Warto o tym pomyśleć zawczasu. Z racji tego, że takich sklepów internetowych jest bardzo dużo, powinniśmy pomyśleć o unikatowych tekstach. Możemy je napisać sami, jak i możemy zlecić ich napisanie copywriterom. To właśnie dzięki pięknym zdjęciom oraz sensownym i unikalnym tekstom ze słowami kluczowymi klienci kupują produkty. Dobrą decyzją jest wzięcie udziału w kursie, który przygotowuje młodych przedsiębiorców do pracy z klientami w Internecie. Świat się zmienia, technika idzie do przodu, a my powinniśmy iść z duchem czasu i cały czas się rozwijać. Na pewno nie pożałujemy swojej decyzji. Warto o tym pomyśleć.