Czy warto studiować zarządzanie?

Gospodarka wolnorynkowa, w której, na co dzień funkcjonujemy, to element szerszego konglomeratu powiązań, jaki stanowi gospodarka światowa. Aby móc swobodnie konkurować na krajowym bądź zagranicznych rynkach pracy, w obszarze zarządzania własną firmą lub jako manager kontraktowy, warto wybrać kierunkowe studia. Zarządzanie będzie tu zdecydowanie najbardziej trafionym wyborem.

Dlaczego warto wybrać ten kierunek?

Za słowem „zarządzanie”tak naprawdę kryje się po prostu nic innego, jak możliwie wszechstronny zbiór umiejętności, umożliwiających funkcjonowanie w przestrzeni biznesowej, na różnych płaszczyznach, i w różnym charakterze. Gdyby porównać zdolności wykształconego managera, to najbardziej trafną metaforą byłoby porównanie dyplomu ukończenia tego ekskluzywnego kierunku studiów do zdania egzaminu na prawo jazdy we wszystkich możliwych kategoriach.

Jaką wartość ma dyplom z zarządzania?

Dyplom z zarządzania to przepustka dodalszego rozwoju praktycznych umiejętności zawodowych na biznesowej drodze. I to tam, gdzie tylko zechcemy, w Polsce czy dowolnym zakątku biznesowego świata. Oczywiście nie od razu zostaje się kierownikiem, czy też dyrektorem, ale warto mieć silne, merytoryczne fundamenty, w postaci wszechstronnej wiedzy zarządczej.

Jaki jest zakres nauki o zarządzaniu?

Studia zarządzania można realizować w różnych opcjach — czy to stacjonarnych, czy też zaocznych, a nawet w wersji on-line. Mogą mieć pełen, pięcioletni, magisterski wymiar, jak i licencjata, czyli trzyletni.

Jeśli chodzi o te studia, zarządzanie jest kierunkiem multidyscyplinarnym, co oznacza, że w programi nauki mamy do czynienia z wiedzą z różnych dziedzin nauki. W szczególności bardzo istotne są takie przedmioty, jak:

  • podstawy prawa, prawo gospodarcze, prawo cywilne, prawo pracy,
  • podstawy zarządzania, zarządzanie kapitałem ludzkim, rachunkowość,
  • mikroekonomia, makroekonomia,
  • finanse, rachunkowość,
  • statystyka, metody badawcze (w tym badania marketingowe),
  • podstawy psychologii biznesu, strategie negocjacyjne,
  • języki obce.

Jaką uczelnie wybrać?

Wybór ofert edukacyjnych w zakresie zarządzania jest dosyć szeroki, dlatego warto skoncentrować się na szkole wyższej o długiej tradycji i dobrych opiniach, a jednocześnie z przystępną wysokością czesnego. Tego typu placówką jest z pewnością Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości. Funkcjonuje już od ponad ćwierć wieku, wykształciła rzesze przyszłych managerów. Na stronie https://wwszip.pl/studia-licencjackie/zarzadzanie/ dostępne są wszelkie niezbędne informacje na temat studiów, w tym możliwa jest rekrutacja on-line.