W jaki sposób można urozmaicić naukę angielskiego przez Skype?

Czy próbowałeś uczyć się angielskiego przez Skype? Jeśli nie, warto zapoznać się z poniższymi podpowiedziami, który prezentuje mnóstwo korzyści płynących z tego sposobu nauki. Nie ma jednej, uniwersalnej metody nauki języka obcego, więc warto wypróbować kilka i znaleźć tę najlepszą dla siebie.

Gry słowne w nauce angielskiego przez Skype

Gry słowne to doskonały pomysł na przełamanie bariery językowej i psychologicznej. Zapytasz dlaczego? Ponieważ pomagają złapać swobodny kontakt z lektorem. A jest to bardzo ważne, szczególnie w przypadku, kiedy jesteś początkujący i dopiero zaczynasz swoją przygodę z nauką angielskiego przez Skype. 

Możesz z Twoim nauczycielem, który jest native speakerem, wymieniać definicje różnych słów codziennego użytku z obszarów rodzina, dom, praca czy zabawa. Ciekawym pomysłem jest szukanie dla tych słów synonimów, homonimów i antonimów oraz opisowe przedstawianie znaczeń. To nie tylko kreatywna gra, ale również metoda, która pozwala nauczycielowi ocenić Twoje zaawansowanie w nauce języka.

Nauka angielskiego przez Skype – książki, prasa i komiksy

Gdy od dłuższego czasu uczysz się angielskiego przez Skype, kolej przejść do trudniejszych zagadnień. Zacznij czytać artykuły po angielsku, nie musisz od razu wszystkiego rozumieć. Nauczyciel, który jest dostępny po drugiej stronie ekranu, pomoże Ci właściwie zinterpretować słownictwo, zaznaczy idiomatyczne wyrażenia oraz wytłumaczy zasady gramatyczne, które do tej pory mogły być dla Ciebie obce.

Teksty pochodzące z wiodących światowych mediów, takich jak Forbes, Financial Times czy New York Times, to nie tylko doskonały podręcznik do nauki języka angielskiego, ale także źródło wiedzy na temat bieżących wydarzeń na świecie z wszelakich dyscyplin życia.

Konwersacja na czacie

To nic innego jak korespondencja – w nieco uwspółcześnionym wydaniu. To także doskonały sposób na naukę angielskiego przez Skype. Biegłość pisania w języku obcym jest tak samo ważna, jak umiejętność mówienia i czytania. Dlatego warto ją ćwiczyć. 

Możesz opowiedzieć swojemu nauczycielowi o swoim dniu, codziennych zajęciach i okazjonalnych wydarzeniach. Jeśli dzieje się coś wyjątkowego, na pewno warto się tym podzielić. Twój nauczyciel, będący native speakerem, równie chętnie opowie Ci o swoich przygodach, co pozwoli Wam na nawiązanie jeszcze lepszej relacji.

Jak efektywnie przyswajać angielską gramatykę?

Pytanie, które sobie zadajesz, jest na pewno pytaniem, które nurtuje nie tylko Ciebie. Dotychczasowo, nauka gramatyki języka angielskiego kojarzyła Ci się jedynie ze wkuwaniem regułek, ale nadszedł czas, aby to zmienić. Najlepsze efekty w nauce osiągniesz dzięki praktycznym ćwiczeniom, w tym poprzez mówienie i pisanie o codzienności, a nauczyciel z pewnością zwróci uwagę na Twoje błędy, które są najlepszą drogą prowadzącą do wiedzy i nauki.

Native speaker w subtelny i niekrępujący sposób da ci do zrozumienia, gdzie się pomyliłeś. Ta metoda ma jeszcze jeden niekwestionowany plus – jesteś na całkowitym luzie i zapominasz co to stres związany z nauką angielskiej gramatyki.

Filmy bez napisów

Podczas lekcji języka angielskiego przez Skype masz możliwość skorzystania z funkcji udostępnienia i współdzielenia ekranu, co może okazać się szczególnie pomocne podczas oglądania filmów. Wybieraj filmy bez napisów i staraj się zrozumieć, co mówią bohaterowie. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz w każdej chwili zatrzymać film i zapytać nauczyciela o znaczenie poszczególnych słów lub zdań w danej scenie, gdzie kontekst ma niebagatelne znaczenie. Ta metoda pozwala nauczyć się języka angielskiego tak, jakby był on Twoim ojczystym językiem – przez osłuchiwanie i chłonięcie go, tak jak robią to małe dzieci uczące się swojego języka rodzimego.

Sposoby nauki angielskiego przez Skype przedstawione wcześniej to jedynie wierzchołek góry lodowej – „sky is the limit”. Dzięki nim masz szansę nauczyć się języka angielskiego efektywnie i bez znudzenia. Opisane metody pozwolą Ci zaspokoić ciekawość, rozwijać zainteresowania oraz karmić zapał do nauki, dzięki temu, że będziesz miał dostęp do ciekawych filmów, artykułów oraz rozmów z nauczycielem. Ponadto, Twoje horyzonty zostaną poszerzone o wiedzę na temat kultury Wielkiej Brytanii, którą przedstawi Ci charyzmatyczny nauczyciel. Dzięki tym elementom nauka angielskiego przez Skype może stać się nie tylko koniecznością, ale także czymś, co może przekształcić się w pasję.

https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/

Materiał zewnętrzny